Zeynep’in Sayfası

Zeynep (12) ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı üzerine soru-cevap şeklinde keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Zeynep, gelecekten beklentilerin nedir?

Gelecekten beklentilerim; iyi bir devlet ile yönetilmek, yurtta barış, dünyada barış, anne ve babamın her daim yanımda olması, ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında olması, bizden sonraki nesillere güzel bir ülke bırakmak…

Bugünün küçükleri yarının büyükleri sence ne demek?

Bugünün küçükleri yarının büyükleri sözü bana; beni anlatıyor. Yani küçüklerin zamanında eğitim alması, iyi yetiştirilmesi, küçüklere doğrunun öğretilmesi. Çünkü ileride meslek sahibi olacağız. Bizlerinde küçüklerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Yani Bizler iyi yetişirsek gelecek nesiller de iyi yetişir.

23 Nisan’ın önemini biliyor musun?

23 Nisan bizler için çok önemlidir. Çünkü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açıldı. Bunun yanı sıra Atatürk bu günü çocuklara yani bizlere armağan etti.

İlerde ne iş yapmak, ne olmak istiyorsun?

Ben ileride beyin cerrahı olmak istiyorum. Ben yardımlaşmayı çok severim. Doktor olacağım için insanları iyileştirebilirim. Böylece yardım etmiş olurum. Ayrıca doktor olursam ülkeme de katkım olur. Ülkemde iyi yetiştirilmiş bireylerin sayısı da artar.

Türkiye için faydalı ne yapabilirsin?

Türkiye için faydalı ne yapabilirim? Türk Malları Fuarına katkı sağlayabilirim, okuyamamış komşularımıza ders verebilirim.

Yaşıtlarının en büyük sorunu sence nedir?

Yaşıtlarımın en büyük sorunu bence; bütün dünyada savaş olması. Çünkü bu sorundan dolayı yaşıtlarım ve ben çok etkileniriz.

23 Nisan’da burası senin, peki bunun amacını biliyor musun, neler düşünüyorsun?

23 Nisan’da mehmetcanyilmaz.com.tr benim bunun amacı; çocukların şiirler, yazılar yazması, resim yapmaları ve bunları yayınlamak. Böylece 23 Nisan’ın önemini arttırmış oluruz.

Dünya çocukları için dilediğin bir şeyler var mı, varsa neler?

Ülkemizde ve tüm dünyada karışıklık mı desem ne desem bir çatışma var. Terör her yeri sarmış durumda ve bizi, yani bugünün çocuklarını da etkilemekte bu durum. Bunlar artık bir son bulmalı. Bugün 23 Nisan yani TBMM’nin açılışı ve Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği gün keşke bugün tüm bu savaşlar, karışıklık, düşmanlık, terör son bulsa ve yine Atatürk’ün dediği gibi yurtta barış dünyada barış olsa…

Aslında düşünüldüğü zaman bugünkü durumumuz bizim geleceğimizi de tehlikeye atıyor. Biz; bugünün çocukları yarının büyükleri iyi bir ülkede refah içinde yaşamak geleceğimizi tehlikeye atmayacak; annelerimiz ve babalarımızın da bizim için, geleceğimiz için korku duymayacağı huzurlu bir ülke istiyoruz. Biz gelecekte doktor, mühendis, öğretmen, devlet adamı ve milletvekili olacağız. Ülkemizdeki kaç çocuk okuyor? Benim öğretmenlerimden annemden babamdan duyduğuma göre özellikle kız çocukları okuyamıyor.

Bir de şimdi seni herkes okuyacak, okuyucularına vermek istediğin bir mesaj var mı?

ARKADAŞLAR VE TÜM DÜNYA ÇOCUKLARI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

Bir cevap yazın