Yeni Yılda

Bir şeyler yap. Amatör ruhla çok güzel işler yapılabilir. Profesyonel olmaz ama olur.  Denemekten korkma, yanlış yapmaktan korkma. Denememekten kork. Ha kıçını yayarsan olmaz tabi. Başkasından beklersen başkası yapar elbet ama o da sana yaramaz.

Değiş. Değiştir. Çevreni değiştir. Bakış açını değiştir. Yeni şeylerden bahset. İnsanlara yeni şeyler göster. Paylaş. Herkesle paylaş. Paylaşmazsan göremeyebilirler. Bunun için ısrarcı olma, onlar için endişelenme.

Lütuf et ama lütuf kabul etme. Kapıyı göster. Veren ol. Alan olma.

Sanat galerilerini gez, anlamadığın tablolara bak, heykellere bak. Baktıkça açılırsın, istediğin gibi eleştir, senden beklenen bu zaten. Entelektüel olarak doygunluğa ulaşmış kimse yok dünyada, rahat ol.

Yeni yılda biraz değiş. Kendine gel-me. Kendinden uzaklaş. Ne bileyim hala hobin yoksa bir hobi bul. Hiçbir şey için asla yapmam deme, o zaman yapmaya daha çok yaklaşırsın. Yalnız kalmaya çalış, mutlaka bulursun bir şeyler.

İnsanların seni ne kadar geriden takip ettiğini unutma.

Ruhunu besleyen, gıda, müzik artık her neyse kaliteli zaman geçirebileceğin şeylere odaklan. Vaktin yada naktin yoksa bunları denkleştirmek için çalış.

Anlam yüklediğin şeyleri biriktirmekten vazgeç. O kutular açılmadıkça ileriyi göremezsin. Ya baş köşeye koy, ya da çöpe at. Kıy biraz.

2014 yeni bir yıl, 2 haftası bitti bile. Acele etme. 2015’te de yaparsın ama her yıl sonu bir çizgidir. Düşünmeni sağlar. Bil istedim.

 

Surreal Photography by Mickeal Aldo
Surreal Photography by Mickeal Aldo

Bir cevap yazın