Yarım Yamalak Almanak

c5a7a719b82120df2017c30691e29ccb

2010’da neler yaptım bir anda düşününce aklıma gelmiyor. Karışık olarak yazayım bakayım neler çıkacak, 2010’da benle alakalı neler olmuş;

-İlk işimi kurdum. Sigorta acentesi olmuştum. Süper satışlar olmasa da iyi kötü işler yolundaydı.

-Kışın yakın arkadaşım olan hatta kardeşim saydığım bir arkadaşım ailesini trafik kazasında kaybetti. Çok para yerine çok dost edinmenin farkını burada bir kez daha gördüm.

-Uzun süren bir ilişkim mart ayında bitti.

-Bahar ayına doğru ALES’e girdim, sonuçlar dandikti, tam sınırda puanlar almıştım. Sonra bir de utanmadan bu puanlarla Boğaziçi Üniversitesi’nde yeni açılan bir yüksek lisans programına katılmayı denedim, tabi Boğaziçi sürpriz yapmadı.

-Sigortacılığın sektör olarak bana uygun olmadığına karar verdim. Zaten bu yaşta o şirketin bana vereceği pek de bir şey olmadığını farkettim. Şirket büyük (ayıptır söylemesi “too big to fail” şirketlerden) olsa da uzun vadede hedeflerimle örtüşmüyordu.

-Yeni bir sektör arayışına girmiştim. Ülkedeki gelişmeler doğrultusunda şu anki işimin temellerini iki ortağımla beraber atmaya karar verdim.

-Kışı hasta geçirdim desem doğru olur. Zaten hep öyle oluyor, ilk nezleyi olduktan sonra altı ay hastalık hali geçmiyor bünyede.

-Çok sevdiğim bir arkadaşım ameliyat oldu, sonra aralık ayında da babası küçük bir operasyon geçirdi.

-Son altı ayda önce bir kedi sahiplendik. Ardından annesi olmayan iki yavru kedi daha sahiplendik. O da kesmedi, işitme engelli ve denge sorunu olan dördüncü kedimizi de sahiplendik. İlk kedimiz sonbaharı yanımızda geçirdikten sonra onu diğerlerinin yanına Bursa’ya postalamak durumunda kaldık.

-Jako papağanımızı ayağının kırılmasından üç gün sonra hayvanlar cennetine gönderdik.

-Bir kuzenim üniversiteden mezun oldu.

-Bir kuzenimi de askere uğurladık. Ocak ayının ikinci haftası gelecek inşallah.

-Yurtdışındaki akrabalarımız olağan yaz ziyaretlerini Türkiye’de geçirdi onlarla hasret giderdik.

-Tadilata bulaştık, ustalarla uğraşırken katil olmadan bitirdik.

-Bayram arifesinde U2 konserinin sabahında baba tarafımdan bir aile büyüğümüzü kaybettik. Gerçekten “devrinin ötesinde” yaşadığına inanılan bir insandı. Onun cenazesinde annem ayağını kırdı. Sonra cenaze dönüşü bir vefat haberi daha geldi, bu sefer anne tarafımdan bir vefat haberi aldık. Bir de hastamız vardı.

– Parov Stelar konseri vardı.

-Dağda bayırda diecast fotoğrafları çektim.

-Küçük trafik canavarı kız kardeşim ehliyetini aldı ve ilk kazasına karıştı. Geldi kadının biri çarptı garibime, ona da tecrübe oldu gerçi. Hem cana geleceğine mala gelsin.

-Ekim ayında beraber büyüdüğümüz, kardeş sayıldığımız, bir aile dostumuz evlendi. Unutulmayacak bir düğündü.

-Bir arkadaşımı Aralık ayında askere uğurladık.

-Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars beklediğimin çok üstüne bir performans gösterdi.

-Fark edildiği üzere bu sene de tatil yalan oldu.

-Bir arkadaşımın annesinin sağlığıyla ilgili kötü bir haber aldım.

-Konferanslar, zirveler, görüşmeler, toplantılar, ziyaretler bitmedi, bitmeyecek de.

-Ramazan ayını da sabaha kadar hep aynı müzikleri dinleyerek Kalamış’da, Fenerbahçe’de geçirdik.

-Küçükken sitede top oynarken topları elindeki uzun anahtarla patlatan, sonradan site yöneticiliği yapıp, bize takım kurup forma bile yaptırtan amcayı, ki aynı zamanda eski komşumuz olur, bir trafik kazasında kaybettik, eşi de hala ağır yaralıymış.

-Biomedicine olayına ve fütürizme kafayı taktım, ucu bucağı yok bunların, sürekli gelişen sürekli takip edilmesi gereken şeyler, çok merak uyandırıyor bende. Öte yandan kredi derecelendirme kuruluşlarında da saptantıya doğru meyilleniyorum. Bazı şeyleri öğrenmeden uyku bile tutmuyor. Bunların dışında yine gereksiz tonlarca bilgiyi depolamışımdır bu sene.

-Genel olarak özel günlerin bayık geçtiği bir seneydi.

-İTO ve vergi dairesi arasında en çok gezdiğim yıl oldu.

-Gourmet Spot’u yazmayı bıraktım, sanırım pek yakında onu da kaldıracağım.

-Sosyal mecralar tam anlamıyla beni 2010 yılında ele geçirdi diyebilirim.

Yeni yıldan dileklerim mi?

Onları da belki sonra yazarım ama ilk önce yalnız kalmak istiyorum biraz, telefonumu kapatıp insanlardan uzaklaşmak istiyorum. Tabi yersiz ve zamansız bir şekilde olmayacak. Bu sebeple ilk fırsatta tatile çıkmak istiyorum, evet doğru seçim, tatil istiyorum.

Yarım Yamalak Almanak” için 6 yorum

Bir cevap yazın