TED’le 21 Gün (6. Gün)

Cesar Kuriyama: Her gün bir saniye

http://www.ted.com/talks/lang/tr/cesar_kuriyama_one_second_every_day.html

Sanırım az önce Ted’le 21 Gün deneyimimde şu ana kadar bana en çok “hadi” diyen konuşmayı izledim ama yine de her gün bir saniye çok kolay gibi görünse de bunu yapmak benim gibi üşengeç ve çabuk sıkılan biri için gerçekten zul geliyor. Evet, etkilendim, kalkıp günlük videolardan çekmek istedim. Aslında Vine ve Instagram’da da bunu yapabilirim. Yapsam mı, bilemedim. Hala kararsızım. Bayramlarda kuzenlerle küçükken çekilen videoları izlerken eğlendiğimizi düşündükçe insan gaza gelmiyor değil hani. Tabi bir o kadar da hastalıkların olduğu videolar var. Gel gelelim zihnim bunları unutmaya başlamadan buna başlasam iyi olacak. Ben bunu bir düşüneyim.

asmalikis2013

(Mesela bir fotoğraf düşünelim. Yaşlandığım zaman bu fotoğraf karesindeki insanların kaçını hatırlayacağım, onların bile acaba şu anda kaçı birbirini hatırlıyor? Ki bu sadece fotoğraf, video olsa daha kalıcı olurdu.)

#tedle21gun ’de bugün ne öğrendim: İlerleyen yaşlarda beynimize biraz destek çıkmak için her gün bir saniye video kaydı yapma fikri güzel. Üşenmesem iyi olacak.

Bir cevap yazın