SMS Tacizi

Bugünlerde tacizde yeni bir boyut kazanan SMS tacizinden muzdaribim. Eminim pek çoğunuz da bundan muzdaripsiniz. Verilerimiz bizim elimizde olmadan sürekli el değiştiriyor, farklı markalara, zincir şekilde geçiriliyor, her veri başka bir firmada işleniyor ve öyle ya da böyle günün sonunda 10 tane taciz mesajıyla karşılaşıyoruz.

En son 05.12.2013’te ERSOY HAST diye bir yerden SMS geldi. Geri aradım. Hastanenin numarası çıktı direkt, çağrı merkezi de değil sanırım. Bir bayan açtı telefonu,

Tacizci: İyi günler Medikal Estetik

Ben: Merhaba, sizden bana SMS  geldi onunla ilgili görüşecektim.

T: Beyefendi isterseniz sizi listemizden çıkarabiliriz.

B: Zaten onu yapmak zorundasınız da, ben asıl sorumun cevabını alabilir miyim ?

T: Soruyu tekrar alabilir miyim?

B: Numaramı nereden aldığınızı öğrenebilir myim?

T: Satın aldığımız datalarda var beyefendi.

B: Benim bilgilerimi size kim sattı?

T: Şu anda telefon çaldı ben açtım, ben bu konuda yetkili değilim.

B: Tamam yetkili birini bağlayabilirsin, bekliyorum.

T: Yetkili biri size geri dönüş yapacaktır notumu aldım.

B: Benim adımı bile almadın kim dönüş yapacak bana?

T: Uzatmayın beyefendi!

Telefon görüşmesine bak, uzatıyormuşum, yani onların taciz hakkı mevcut, benim bilgilerimi onlara kimin sattığını sorma hakkım yok ama onların benimle tek taraflı iletişim kurma hakkı saklı öyle mi?

Ben bu tür tacizlere maruz kalmak zorunda mıyım? Bunlara hukuki olarak yapılabilecek bir şey yok mudur? O kadar avukat hepsine soruyorum hepsi bir şey yapamazsın diyor, Turkcell’i arıyorum reklam SMS’lerini kapatabileceğim söyleniyor, SMS’i 2780’e gönderiyorum fakat bu sefer de “İlettiğiniz içerik Turkcell sisteminde bulunmadığı için talebiniz gerçekleştirilememiştir” yanıtını alıyorum. Gerçekten bunlardan kurtulmanın bir yolu yok mu?

Daha önce çağrı merkezleriyle çok kavga ettim. Bu taciz SMS’leri bitmiyor. Hele bir de Digiturk olayı var ki, hem kendisi, hem servislerinin özel numaraları, sürekli ama sürekli SMS gönderiyorlar, ses kaydı dinletiyorlar, ısrarla Lig TV satmaya çalışıyorlar, ulan aptallar, ben her ay 4 televizyon için fatura ödüyorum, istesem maç da satın alırım, kaldı ki bir tanesinde zaten varken, ikinci, üçüncü ve dördüncü televizyonumda aynı anda maç yayınını ne yapacağım, bahisçi miyim lan ben aynı anda 5 maç takip edeyim, neyin peşindeler bilmiyorum ama bu ısrar etme hakkını kendilerinde görebiliyorlar. Defalarca çağrı merkezini aramama rağmen hiçbir sonuç çıkmıyor. Her gün düzenli olarak SMS atan ve engelleyemediğim numaralar için yapılabilecek gerçekten hiçbir şey yok mu? Ben en uygun çözümü sitemde ifşa etmek olarak buluyorum. Bundan sonra varsa yoksa negatif reklamasyon yapacağım, markaları fişleyeceğim, onlar beni nasıl belirli listelerde tutuyorlarsa ben de onları karalisteye alacağım. Bunun da viral yolla yayılması için elimden geleni yapacağım, ki zaten elimden başka bir şey gelmiyor. Ben de kendimde bu hakkı buluyorum, bana gelen bütün saçma sapık, alakasız SMS’leri paylaşacağım. (Bu arada decoryapi.com da sürekli taciz ediyordu, aradım, listeden çıkardılar, gerçekten çıkardılar, numaramı nerden edindiklerini yine öğrenemedim, o ayrı, hoş zaten öğrenebileceğimi sanmıyorum. Mesela aynı şekilde Beşiktaş Belediyesi’nin de gönderi listesinden çıktım, hem de çağrı merkezini arayıp bir defa söylemem yetti, hatta özür bile dilediler. )

SMS ile pazarlama yaptığını zanneden, bu yöntemi kullanan ajanslara paralarını kaptıran ya da taciz etmeleri için özellikle bütçe ayıran bütün markalar benim gözümde bu suistimalin sorumlusudur. Zira onlardan talep gelmese böyle bir şey varlığını sürdüremez.

(Benim anlamadığım, firmalar böyle saçma salak SMS’lerle taciz ederken bilerek ya da bilmeyerek ne kadar müşteri kaybettiklerinin farkında değiller mı? Peki potansiyel müşteriyi kaybetme ve yeni müşteri kazanma maliyetlerini hiç düşünmüyorlar mı? Hiç mi sormazlar arkadaş, bu kadar salak olduklarını düşünmüyorum, tamamen suistimal etme yönünde bir strateji izlendiğini düşünüyorum.)

Liste aşağıda ve sürekli başka mecralarda başka şekilde listeyi geliştirip yaygınlaştırmaya devam edeceğim. Bakın sırf ayda yılda bir SMS gönderenleri değil, sürekli gönderenleri yazıyorum. Bir tane attık bizi de mi yazdın olmasın.

DIGITURK VE SERVİSLERİN ÖZEL NUMARALARI (hepsini yazacağım)

KREDİ KARTI BORCUNU KAPATCAĞINI İDDİA EDEN KURULUŞLAR (hepsini yazacağım)

FINANSBANK

JUST ENGLISH

BEYLIKDUZU’NDEKİ RÜYA PRESTİJ RESIDENCE (RECIDENCE yazmışlar)

TURIST-OMER.COM

ALANYA ARTEMIS OTEL

ALANYA CLUB AQUA PLAZA

ALANYA VIKINGEN QUALITY

ALANYA KLEOPATRA BEACH

BODRUM FLORA HOTEL

DATÇA GOLMAR

KEMER CLUP RAMA (Evet, clup yazmışlar)

ÇATALÇA DURUSU CLUB

ALANYA EFTALIA HOTEL

ALANYA WATERPLANET

ALANYA TITAN SELECT

KEMER NATURLAND TATİL KÖYÜ

LITTLE CAESARS

PIZZA BULLS

DOMINOS

TEPEHOME

Vizyonhotelsgumbet.com

Durusumetraclub.com

ENGLISH COUNCIL

Twitter’dan da #spammers etiketiyle firmaları paylaşabilirsiniz. SMS ile bu şekilde pazarlama yaptığını zanneden bütün firmaların tez zamanda batışını görmek dileğiyle. 

2013-12-05 16.45.46
#sms #spammers
2013-12-05 16.45.23
#sms #spammers
2013-12-05 16.45.29
#sms #spammers
#sms #spammers
#sms #spammers

 

 

 

 

 

 

 

Bunlar iletilerimin içinde sadece “otel” yazdığım zaman çıkan sonuçlar. Hergün bunun gibi onlarca SMS geliyor. Bıktım.

#sms #spammers
#sms #spammers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu da “uzattığımı” söyleyen küstah, yüzsüzlerden gelen SMS.

Aşağıda da sizlerden gelenler yer alacak:

Sizlerden gelen diğer #sms #spam "ihbarları" :)

 

 

 

935595_722709124423340_702649023_n

SMS Tacizi” için 2 yorum

Bir cevap yazın