Evet, karadan.

Bazen insanlardan çok mu şey istiyorum diye düşünüyorum.

Ben bu iş böyle yapılır diyorsam ve onun olacağına inanıyorsam, bu insanların sorgulaması için değil, yapması içindir. Ben zaten hedefim için öyle ya da böyle altından girer üstünden çıkar oraya ulaşırım. Sen şunu düşün; bu süre zarfında yapman gerekeni bıkbıkbık sorgulamak yerine, senden bekleneni yaptın mı yapmadın mı? Senden imkansızı isteyen, yetilerinin üzerinde işler isteyen oldu mu?

Ben bu şekilde olacak diyorsam, bunu demeden önce 10 kere düşünüyorum zaten. Ben söylerim, siz yapın, sadece yapın. Ben öyle olacak diyorsam, siz de gemileri karadan yürütmeye hazır olun. İnanmakla ve istemekle alakalı bu. Denemen lazım. Denemeden bilemezsin. Sorgularsan, oyalanırsan, sürecin başına dönersen ilerleyemeyiz. Zaten bunu kör bir şekilde yapmıyoruz. Sonuçları ve bedelleri belli.
Sen yapabilecek yetenekte misin değil misin benim için o önemli, hangi okulu hangi dereceyle bitirmişsin banane, senden isteneni yapabiliyor musun onu göster, ben de CV’sine göre adam almayı biliyorum. Önemli olan senin gibi bir enstrümanı doğru yerde kullanabilmem. İnisiyatifse inisiyatif de tamam. Sen en iyi neredeysen ben seni oraya koymakla ve yeteneklerin çerçevesinde görevler vermekle mükellefim. Ben yapabileceğimize inanıyorum, delilik falan değil, gemileri karadan yürütmek de bir seçenektir, o yüzden yeri geldiğinde gemileri karadan yürütmeye hazır olun.

Evet, karadan.” için 2 yorum

Bir cevap yazın