Bir Çaresi Bulunur Elbet

Hayatta dayanamadığım tek şey onun dudaklarının titreyip sonra ağlamaya başlaması. Hayatımda ilk defa kalbimin bu kadar sıkıştığına tanık oluyorum.

Hayattaki tek varlığım, babamın emaneti, tek göz yaşının tanesine dünyayı yakacağım, en çok kızdığım, en çok özlediğim; şu an Kalbin yerinden söküldü biliyorum. Bence çok da uzakta değil. İlla görmen, dokunman gerekmiyor. Bak baban nerede, ben neredeyim, birbirimizi göremiyoruz, duyamıyoruz, ki ben şu an senin ağladığını duymamak için arayamıyorum. Sen farketmesen de ben elindeki mozaik kitabına bakışını, arkadaşlarının sana bakışını, seni az da olsa güldürmeye çalışmalarını, elinden hiç bırakmadığın hediyeni katlayışını, Kalbinin eşyalarına, hatıralarına sarılışını, dudaklarının titremesini ve kalbimin sıkışmasını, sıkışırken salona kaçışımı asla unutamayacağım.  Her zaman böyle hafif atlatamayabilirim. Bugünden sonra senin mutlu olduğunu görmeden ölmemek için de artık biraz kilo verip daha sağlıklı olmayı düşünüyorum. Buna senin de yardım edeceğini umuyorum.

(Son beş yıldır yaşadıklarımın kitabını bile yazmayı düşünüyorum. Film olsa kim bilir kaç tane Oscar’a aday olurdu. Daha kötüsü olmadığı için yine şükürler olsun.)

Sana “kafana takma” diyemem, bu basit bir ayrılık değil. Eminim hayata bakışın eskisi gibi olmayacak. Uzun bir süre Kalbin aklından çıkmayacak ama bizim aklımız da, kalbimiz de yine seninle olacak. Yine yanında ailen olacak. Bak gecenin bir vakti o nemli depodan dönerken arabada çalan şarkıda da dediği gibi;

Bir çaresi bulunur elbet yarın
Yeniden yaşamanın
Bir çaresi bulunur elbet canım
Bir uyuyup uyanalım

Kalbinin Youtube kanalındaki videoları da izledim, sana yaşattığı güzel şeyler için müteşekkirim, benim de hakkım geçtiyse gani gani helal olsun.

Kusura bakma hepimizin iyiliği için seni bir süre buradan uzaklaştırmak zorundaydım. Burada günün sonunda hep yalnızız İncim, inan çok yalnızız, bizi bizden başka kimse anlayamaz babamın emaneti.

(Geldiğinde kahvaltıda görüşürüz, omlet yaparsın, ben ortalığı çok dağıtıyorum.)

Mehmet Can Yılmaz tarafından yayınlandı

www.mehmetcanyilmaz.com.tr @mehmetcanyilmaz

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir